Enllaços

Editorials

edebé: http://www.edebe.com

Edelvives: www.edelvives.com

Baula: www.baula.com

Anaya: http://anaya.es

Barcanova: www.barcanova.cat

La Galera: www.lagalera.cat

Triangle Postals: www.triangle.cat

Alfaguara/Grup promotor: www.alfaguaraij.cat

Lynx: www.lynxeds.com/es/catalog/lynx-edicions

Cruïlla: www.cruïlla.cat

El jinete azul: www.edicioneseljineteazul.com

SM:  www.grupo-sm.com

Bromera: www.bromera.com

Institucions/associacions

Associació d’escriptors en llengua catalana: www.escriptors.cat

Consell Català del llibre per a infants i joves: www.clijcat.cat

Organización española para el libro infantil y juvenil: www.oepli.es

International Board on Books for Young People: www.ibby.org

Centro de estudios de promoción de la lectura y literatura infantil:  www.uclm.es/cepli

Gretel, la literatura infantil a la UAB: www.literatura.gretel.cat

Literatura infantil i juvenil

Babar: http://revistababar.com

El templo de las mil puertas: www.eltemplodelasmilpuertas.com

Autors

Diversos autors en llengua catalana: www.escriptors.cat/autors

Alfredo Gómez Cerdà: www.almezzer.com

Gonzalo Moure: www.gonzalomouretrenor.es

Jordi Sierra i Fabra: www.sierraifabra.com

Maite Carranza: www.maitecarranza.com

Pablo Albo: http://www.pabloalbo.com

Josep Lorman: www.joseplorman.com

Il·lustradors

Francesc Infante: www.francescinfante.com

Javier Andrada: http://javierandrada.net

Mercè Arànega: http://www.mercearanega.com

Pablo Auladell: http://pabloauladell.blogspot.com

Valentí Guabianas: http://valentigubianasescude.blogspot.com

Xosé Cobas: www.xosecobas.es

Nívola Uyà: http://www.nivolauya.com

Iconssmart: http://iconssmart.es

Aina Amengual, aquarel.la botànica: www.ainaamengual.com

Mireia Coll: http://personales.ya.com/mireiacoll

Ignasi Blanch: www.ignasiblanch.cat

Fotògrafs

Jaume Gual: www.jaumegual.com

Sebastià Torrens: www.sebastiatorrens.net

Los comentarios están cerrados.